GÜNCEL GELİŞMELER

Niloya’nın Köyünde ‘Yürüyen Kütüphane’ Heyecanı

Türkiye’nin sevilen çizgi film kahramanı Niloya, yeni maceralarını

5 milyona yaklaşan abone sayısı ile YouTube kanalından minik dostlarıyla paylaşmaya devam ediyor. Niloya ve arkadaşları, 3 Eylül cumartesi günü saat 09.00’da yayınlanacak “Yürüyen Kütüphane” bölümü ile sevenlerini eğlenceli bir maceraya çıkarmaya hazırlanıyor. Çizgi kahramanlar, yeni hikâyesinde hem kitap okumanın gerekliliğine dikkat çekiyor hem de paylaşmanın önemini izleyenlere aktarıyor.

 

7’den 70’e herkesin büyük beğenisini kazanan Niloya’nın neşe ve mutluluk dünyasını paylaştığı YouTube kanalı, her hafta izleyicileri yeni bir maceraya çıkarmaya devam ediyor. 

Spor etkinliklerinden bilimsel çalışmalara, doğa sevgisinden sanatsal faaliyetlere kadar eğitici ve öğretici içeriklerle her bölümde bambaşka bir hikâyeyi minik izleyicileri ile buluşturuyor. 

 

‘Yürüyen Kütüphane’ ile Paylaşarak Çoğalan Kitap Sevgisi

Güzel bir ağacın gölgesinde, annesinin okuduğu kitabı heyecanla dinleyen Niloya’yı oyun oynamaya çağıran Mete, kitapları görünce onlarla birlikte okumaya devam etmek ister. Ama Niloya’nın annesinin okuduğu kitap bitmiştir. Mete, daha önce kendi okuduğu kitapları Niloya ile paylaşmak ister. Bu esnada aniden çıkan rüzgar kitaplarını uçurunca Mete’nin aklına güzel bir fikir gelir. Niloya’nın babasının da yardımı ile yürüyen bir kütüphane yapmaya karar verirler. Köydeki bütün çocukları toplayarak kütüphaneyi herkesin faydalanabileceği ve kolaylıkla ulaşabileceği bir hale getirirler. Bütün çocukları ise kitaplarını paylaşmaya ve okumaya davet ederler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu