TEKNOLOJİ HABERLERİ

Skype Reklamlarını Engelleme 

Skype Reklamlarını Engelleme 

 

 

Skype görüntülü sohbet alanında kullanılan bir sohbet uygulamasıdır. Skype reklamlarını engelleme eklentileri, uygulamanın kullanım kalitesini de yükseltmiş olur.

Skype reklamlarını engelleme, can sıkıcı olan reklamları ortadan kaldırma işlemini ifade eder. Skype programını daha etkin şekilde kullanmak isteyen kişiler, uygulamaya eklenecek programla reklamlardan kurtulabilir. Bu şekilde uygulamayı daha verimli bir şekilde kullanmaya başlar.

Skype Reklam Kaldırma

Skype programının en çok tercih edilen eklentisi, reklam kaldırma uygulamasıdır. Bu uygulama ile can sıkıcı reklamların görüntülenmesi sona erer. Kullanımlar daha kaliteli hale gelir. Skype reklam kaldırma işlemleri şu adımlardan oluşur:

  • Bilgisayar üzerinden denetim masası menüsü açılır
  • Bu bölümde internet seçenekleri kısmına tıklanır
  • Açılan sekmenin üst kısmındaki Güvenlik butonuna tıklanır
  • Bu bölümde yer alan yasak siteler seçilir
  • Bu kısımda, Web sitesini bölgeye ekle, kısmı seçilir. Tüm pencereler kapatılır. Ardından Skype yeniden başlatılır.

Skype Reklamları

Skype uygulaması, Microsoft tabanlı bir uygulamadır. Uygulama üzerinde görüntülü görüşme sağlanır. Uygulama üzerinde sohbet kutucuklarının yanında sıklıkla Skype reklamları çıkmaktadır. Bu durum kullanıcıları ciddi oranda rahatsız eder. Sık çıkan bu reklamlar kullanıcıların Skype uygulamasını daha nadir kullanmasına neden olur. Skype geçmiş yılların en popüler uygulaması olan MSN ile birleşmiştir. Her geçen gün değerini arttırmaya çalışan uygulama, reklamlar nedeniyle bazı durumlarda tercih edilmemektedir.

Skype Masaüstü

Skype telefonların yanında, masaüstü olarak da kullanılabilir. Skype masaüstü uygulamasında görüntülü görüşme daha yüksek pikselde gerçekleşmektedir. Bu nedenle sıklıkla masaüstü sürümü tercih edilir. Skype Windows’un yanında Mac ve Linux’ta da kullanılabilir. Ayrıca Skype uygulamasını indiren kişiler, tüm kullanım sözleşmelerini kabul etmiş olur. Daha ayrıntılı bilgiler edinmek için, kullanıcı sözleşmesi öncesinde okunmalıdır.

Skype Mobil

Skype pratik anlamda en hızlı telefon üzerinden kullanılır. Cep telefonları üzerinden kesintisiz mesajlaşma özelliği kullanılabilir. Buna ek olarak, görüntülü görüşme de gerçekleştirilebilir. Skype Mobil, belli aralıklarla uygulama üzerinden güncellenmektedir. Böylece yeni özellikleri bünyesine kazandırır. Skype şu cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabilir:

  • Android, iPhone, Windows 10 akıllı telefonlar üzerinden
  • Masaüstü sürümü üzerinden
  • Tablet üzerinden
  • Alexa ya da Xbox üzerinden

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu