GÜNCEL GELİŞMELER

Lil Zey ilk solo konserini “Evim” dediği İzmir Fuarı’nda verdi

91. İzmir Enternasyonal Fuarı Rock&Rap Sahnesi’nde, ilk solo konseriyle İzmirli genç rapçi Lil Zey sahne aldı. Çocukluğunun “Evim” dediği Fuar’da geçtiğini söyleyen Lil Zey, “Hayallerin gerçek olduğu bir an benim için. Daha önce de konserler verdim, festivallerde de oldum, ama insanın evinde olması, İzmirlilerle olması muhteşem” dedi. Ünlü rapçi Khontkar da Lil-Zey’in sahnesine konuk olarak birlikte şarkı söyledi. 

 

Bu yıl dünyanın en büyük gastronomi fuarı Terra Madre Anadolu İzmir ile birlikte gerçekleştirilen 91. İzmir Enternasyonal Fuarı, müzik dolu etkinlikleriyle ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor. Fuar’da Rock&Rap Sahnesi’ne, son dönemin en iyi çıkış yapan kadın rap yıldızı Lil Zey konuk oldu. İzmir’de lisede başladığı müzik hayatına Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dünyanın en önemli müzik okullarından Berklee de devam eden ve müzik endüstrisi ile şarkı yazarlığı eğitimi alan Lil Zey, Grammy ödüllü isimlerle çalıştı. Türkiye’ye dönüp müzik hayatına devam eden Lil Zey, kısa sürede Khontkar, Kökşvl, Metth gibi önemli isimlerle yaptığı ortak çalışmalarla ismini duyurdu ve kendi albümünü de çıkardı. Performansıyla ödüller kazanan, birçok festivalde sahne alan Lil Zey, ilk solo konserini ise memleketi İzmir’de 91. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda verdi. Genç şarkıcı, saatler öncesinden alanı dolduran dinleyicilerle birlikte şarkılarını seslendirdi. Ünlü rapçi Khontkar da Lil Zey’in sahnesine konuk olarak birlikte şarkı söyledi. 

 

İzmir’de, çocukluğunun geçtiği Fuar alanında olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Lil Zey, “Fuar, lunapark, çocukluğumda geldiğim bu alan benim için çok özel. Kalbim duracak gibi heyecanlıyım. Bütün çocukluğum Kültürpark’ta geçti. Benim için şehirden yorulduğum zaman geldiğim, uzun yürüyüşler yaptığım, ilk şarkımı yazdığım bir kaçış noktasıydı. İzmir Fuarı da her zaman var olmasını istediğim bir organizasyon. Müzikle ilgili de yenilikçi çalışmalar yapması, gençlerin seveceği sanatçıları halkla buluşturması örnek olmalı. Var olsun İzmir ve İzmir Fuarı. Burası şehrimizin kalbi gibi bir şey” dedi. 

 

Lil Zey, gelecek hedeflerini ise “Unutulmayacak parçalar bırakmak istiyorum. Şu an çok dinlensin, HİT olsun, böyle bir hedefim yok. Kültürel mirasımıza, unutulmayacak şarkılar eklemek istiyorum. Selda Bağcan gibi. Son kullanma tarihi olmayan şarkılarım olsun istiyorum” diyerek anlattı. Kültürpark 3 No’lu Hol önündeki Rock&Rap Sahnesi, sırasıyla Pentagram, Can Gox ile Anıl Piyancı ve Contra’yı müzikseverlerle buluşturacak.

 

Mogambo Geceleri’nde sahne Mirkelam’ın

Fuarın klasikleri arasına giren Mogambo Geceleri, Türk pop müziğinin ünlü ismi Mirkelam’ı ağırladı. “Fuarda olmak müthiş, eski çocukluğumdaki fuarlar gibi. O enerjiyi hissettim” diyerek performansına başladı. Mirkelam, çoğu klasikleşen şarkılarının yanı sıra sahne performansı ve yaptığı esprilerle de dinleyenlere güzel bir akşam yaşattı. Mogambo’da Fuar boyunca müzik durmayacak, Öykü Gürman 8 Eylül ve Buzuki Orhan da 10 Eylül’de sahne alacak. Ezgi Bıcılı’nın ön grup olarak sahne aldığı Mogambo Geceleri’nin biletlerinin satışı ief.izfas.com.tr adresinden yapılıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu