SAĞLIK HABERLERİ

Şefkat Eli Derneği Yardım Paketleri

Şefkat Eli Derneği Yardım Paketleri

 

Şefkat eli derneği ülkemizde ve birçok ülkede yapılan bağışlar ile ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyor. Buna istinaden açlık, susuzluk ve yoksulluk çeken birçok ülkelerde yardım paketleri ile bağışlar gerçekleşir. Özellikle yokluk ile mücadele eden ülkelerde ihtiyaç sahipleri için bağışlar ile gıda paketi bağışları gerçekleşir. Gıda paketleri ile içerisinde yer alan yiyecekleri yoksul kişilere gıda paketi yardımı şeklinde ulaştırır. Buna istinaden tespit edilen kişilere gıda paketlerini ve kurban bağışı teslim ederek onlara yardımda bulunur.

Şefkat Eli Derneği Yardım Paketleri İçerikleri Nelerdir?

Özellikle açlık ve yoksulluk çeken kişiler için gıda paketi ile birlikte yiyecekleri besinleri yiyecek bulma konusunda zorlanan kişilere ulaştırır. Bu yardım paketi içerisinde 1 günlük, 1 haftalık veya 1 aylık yiyecekler vardır. Aynı zamanda gıda paketinde bulunan ürünlerde sıcak yemek ürünleri ve kahvaltı ürünleri vardır. Özellikle Ramazan ayında su kuyusu, ve diğer günler için ekmek, bakliyat ve çorba gibi ürünleri ile tüm ihtiyaçlar düşünülmüştür.

Şefkat Eli Derneği Gıda Yardım Paketlerinde Neler Vardır?

Gıda Paketi İçinde ihtiyaç sahipleri için temel gıdalar ve adak kurbanı, eti gibi özel yiyecekler de vardır. Gıda paketleri içerisinde yer alan temel gıdalar şunlardır; kuru fasulye, nohut, pirinç, toz şeker, siyah çay, mercimek, domates salçası, makarna, ayçiçeği yağı, un, zeytin, tuz, hazır çorba, reçel, bezelye, küp şeker gibi gıdalar vardır. Ayrıca bu paketlerin içerisinde Ramazan ayı içinde ürünler bulunur.

Şefkat Eli Derneği Giyim Yardım Paketlerinde Neler Vardır?

Derneğin gıda paketi yanında giyim paketi şeklinde yardımları da vardır. Buna istinaden birçok ülkede Şefkat Eli giyim paketi yardımı ile yeni kıyafetleri ulaştırır. Paketin içerisinde kazak, pantolon, ayakkabı ve çorap gibi ürünler vardır. Bu ürünler paket halinde Afrika ülkelerinde yaşayan kişilere ulaştırılır. Giyim paketlerinde Bayram zamanları özellikle düşünülerek Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için Arakan, Afrika ve Gazze gibi bölgelerde kişilere ulaştırılır.  Bu yardımlar özellikle maddi durumları olan ve gıda ihtiyacını karşılamalarını sağlayan kişilerin bağışı ile oluşur.

Bununla birlikte gıda paketleri ve giyim paketleri dağıtılır. Ülkemiz dışında gıda ve giyim paketleri Suriye ve Arakan gibi ülkelerinde yaşayan muhtaç insanlara ulaştırılır. Giyim paketlerinde, pantolon, etek, ceket, kazak, eldiven, bere, şapka, ayakkabı, mont, gömlek, ayakkabı, iç çamaşırı, çorap, atkı, baş örtüsü, yelek gibi kıyafetler bulunur.

 

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu