GÜNCEL GELİŞMELER

Kariyer.net tercih döneminde adayların ilk adresi oldu

Tercih döneminde, Tercih Motoru uygulamasından yaklaşık 200 bin aday faydalandı 

 

YKS'nin ek tercih dönemi 7-13 Eylül tarihleri arasında gerçekliyor. İkinci tercih döneminde de adayların yanında yer alan Kariyer.net, geleceğine ve kariyerine dair önemli bir adım atmaya hazırlanan gençlere sunduğu Üniversite Rehberi ile kapsamlı bir kaynak oluşturuyor. İlk tercih döneminde Kariyer.net’in, istenen kriterlere göre tercih listesi oluşturmaya yardımcı olan Tercih Motoru uygulamasından yaklaşık 200 bin aday faydalandı, uygulama 320 bin ziyaret aldı. Yaklaşık 40 bin aday da tercih listesini Kariyer.net üzerinden oluşturdu.

 

Üniversite adaylarının ek tercih serüveni başladı.  Bu süreçte de gençleri yalnız bırakmayan Kariyer.net, kariyer planlama ve üniversite/bölüm tercihi konusunda ücretsiz sunduğu çözümleriyle adaylara kolaylık sağlıyor. Kapsamlı bir kılavuz niteliğinde olan Üniversite Rehberi’nde; Türkiye’deki tüm üniversitelerin yanı sıra 541 bölümde verilen eğitimin içeriği ve bölüm mezunlarının çalışma alanları hakkında detaylı bilgiler yer alıyor 2.790 meslekle ilgili yapılan kapsamlı analizler de meslek seçiminde adaylara yardımcı oluyor. Üniversite ve bölüm tercihi sıralaması yapmayı kolaylaştıran Tercih Motoru ve hangi üniversite ve bölümlerin mezunlarının işverenler tarafından daha çok ilgi gördüğünü ortaya koyan İşverenlerin Tercihi de kariyerlerini şekillendirmede adaylara kolaylık sağlıyor.  

 

27 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ilk tercih dönemine ilişkin verileri de paylaşan Kariyer.net, tercih sürecinde kullanıcılardan milyonlarca ziyaret aldı. Kariyer.net’in Üniversite Rehberi sekmesi altında yer alan uygulama ve kaynaklarına kolayca ulaşabilen kullanıcılar, bu süreçte 3.6 milyon ziyaret gerçekleştirdi. Tercih Motoru uygulamasından yaklaşık 200 bin aday yararlandı, uygulama 320 bin ziyaret aldı. Ağustos’ta tüm gün süren online Tercih Günleri etkinliğini Kariyer.net canlı yayın platformu ve YouTube üzerinden 50 binden fazla kişi izledi. Üniversite ve bölüm sıralaması için Tercih Listesi’nden faydalanan 40 bin aday tercih listelerini uygulama üzerinden oluşturdu. Kariyer.net’in üniversite öğrenci adayları için hazırladığı platformu il bazında en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’dan adaylar ziyaret etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu