HABERSHOW

CNC Operatörü Nasıl Olunur? Ne İş Yapar? Maaşları Ne Kadar?

 

CNC operatörü makine parçaları ve benzer niteliklere sahip mekanik parçalar üreten atölye ve fabrikalarda çalışan kişidir.

CNC işleme merkezlerinde hazır programları kullanarak frezeleme, tornalama, taşlama gibi işleme yöntemleri ile CNC operatörü, gerekli ise parametrelerde ve program verilerinde değişiklik yaparak kendisine ve belirli bir süre içerisinde iş parçasını kendisine iletmek, bilgi ve işleme becerilerine sahip olmaktır.

Cnc Operatörü Nasıl Olunur?

CNC operatörü olmak isteyenler için CNC operatörleri için eğitim sağlayan çeşitli kurslar bulunmaktadır. Bu kurslara kayıt yaptırarak sertifika almaya hak kazanan kişiler CNC Operatörü olabilirler. Cnc operatörü nasıl olunur? CNC operatör kursları İSMEK veya özel ücretli mesleki kurslar tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu nedenle kişinin yaşadığı il veya bölgede hangi kurslar mevcutsa o kursa başvurması gerekir ve kursu başarıyla tamamladıktan sonra CNC operatörü sertifikası alan kişi CNC operatörü olabilir.

CNC Operatörü Ne İş Yapar?

CNC Operatörü Maaşları Ne Kadar?

Ülkemizde birçok firma CNC operatörleri arıyor. İş imkanları çok olan CNC operatörleri, tecrübelerine bağlı olarak 4.000 TL ile 6.000 TL arasında ve çok daha fazla maaş alabilmektedir. Cnc operatörü maaşları ne kadar? Aldıkları maaş miktarı da mesleğe olan ilgiyi artırmaktadır.

 

Exit mobile version